V roku 2009 bola priemerná návštevnosť Kina Žriedlo približne 3 000 ľudí mesačne, o päť rokov neskôr, v roku 2014, to bolo už len 67 ľudí za jeden mesiac.

V novembri 2012 bola v kine nainštalovaná nová zvuková technika a dočasný videoprojektor. Od tohto obdobia bolo potrebné kino zdigitalizovať. Po vypracovaní projektu bola vyhlásená súťaž a z príspevku Audiovizuálneho fondu bola získaná finančná pomoc vo výške 35 000 eur. Mesto Bardejov sa na projekte podieľa dvoma tretinami. Celkovo vyšiel projekt digitalizácie na približne 145 000 eur. Z príspevku Audiovizuálneho fondu bol zakúpený profesionálny 3D projektor, premietacie zrkadlo, záložný zdroj a potrebné softvéry.

Bardejovčania sa tak konečne dočkali. Od zajtra – stredy 4.3.2015 začína kino premietať – najprv to bude pikantný film Päťdesiat odtieňov sivej (2D) a Cililing a Zver-Nezver, od 8.3. už aj 3D film Zver-Nezver. Kino bude po technickej stránke jedno z najkvalitnejšie vybavených na Slovensku. Konečne sa aj Bardejovčania dočkajú kvalitného obrazu a zvuku. Po tejto zmene sa z kina stane tzv. viacúčelové centrum verejného vyžitia.

V kine sa budú môcť premietať aj športové 3D prenosy, príležitosť sa naskytne aj vzdelávaniu a rôznym formám zábavy. Vysielanie 3D projekcie sa uskutočňuje prostredníctvom stereoskopickej projekcie. Pre divákov budú pripravené aj pasívne 3D okuliare, ktoré vytvárajú dokonalú plastickú ilúziu trojrozmerného priestoru.

© 2015 / Digitálne 3D kino Žriedlo, Bardejovské kúpele & designIT, s. r. o. / Všetky dáta k filmom sú prevzaté z portálu CSFD.CZ

webdesign + CinemaCMS Webdesign, tvorba web stránok